Trzeba stwierdzić, że dwa miesiące na przygotowanie tych reform, jest to bardzo ambitny termin.
Chciałem zwrócić szczególną uwagę, że Kancelaria Prezydenta nie dysponuje takim zapleczem jak np. Rząd, który w Ministerstwie Sprawiedliwości ma iluś sędziów zatrudnionych, który ma iluś specjalistów i ogromne możliwości. Tutaj Prezydent musi się oprzeć tylko na swoich współpracownikach i osobach, które, że tak powiem z dobrej woli postanowią wesprzeć jego projekt.

Zgodnie z wypowiedzią Pana Prezydenta, to Pan Prezydent ma zamiar poprawić te ustawy, które zawetował. A to jest trochę zabawy, to nie jest reforma wymiaru sprawiedliwości, to będzie poprawianie tych ustaw.
Obawiam się, że jeżeli poprawi aby były zgodne z Konstytucją, to będą miały (że tak powiem w cudzysłowie) oczywiście “wybite zęby”, czyli to co większość rządowa chciała osiągnąć, nie będzie tam mogło być osiągnięte, bo jeżeli nie zwolni się wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, którzy z jakichś przyczyn nagle władzy przeszkadzają, to Prawo i Sprawiedliwość nie poprze tego projektu. Wobec tego będziemy mieli poważny problem jak to rozwiązać.

Ja jednak liczę na to, że obóz prezydencki bardzo chętnie wesprze tutaj we wszystkich pracach, które będą zmierzały do reformy. Do reformy takiej, która spowoduje, że nasze sądy będą pracowały nieco lepiej, czy w naszych sądach będzie poczucie autorytetu państwa. Bierzmy pod uwagę, że ten autorytet sądów jest bardzo zniszczony i to nie tylko z powodu takich czy innych zachowań niektórych sędziów a również z powodu kampanii, która jest prowadzona w niektórych mediach. W każdym razie zniszczony autorytet sądu to jest praca na wiele lat żeby to odzyskać.

Jak najbardziej w każdej chwili i jak wiemy nasz Paweł Kukiz jest w kontakcie z Prezydentem i oferuje mu cały czas wsparcie.
Chodzi o wsparcie polityczne oczywiście, natomiast wsparcie merytoryczne, to tymi siłami, którymi dysponujemy.
Oferujemy to Prezydentowi i z całym sercem, bo to nie tylko że rozumem ale również sercem wspieramy to, co jest ewentualnie dobre.

www.polskieradio.pl/9/300/Artykul/1798428,Reforma-wymiaru-sprawiedliwosci-Rady-dla-prezydenta